Argentyna triumfatorem Copa America!! Messi wreszcie zgarnął wszystko

Tysiące Argentyńczyków na ulicach Buenos Aires. Leo Messi podrzucany do góry przez kolegów z zespołu, mających świadomość, kto był na tym turnieju głównym architektem sukcesu. Argentyna po 28 latach sięga po Copa America, wygrywając 1:0 z Brazylią.

Kto doczekał do drugiej w nocy, by rozpocząć piłkarską ucztę – starcie Argentyny z Brazylią, niekoniecznie od razu mógł się zachwycić. Starcie finałowe długimi fragmentami było dość chaotyczną kopaniną. W 22 minucie Albicelestes objęli prowadzenie po znakomitej asyście z głębi pola, jaką wykonał Rodrigo De Paul. Sam przed bramkarza wyszedł Angel Di Maria i delikatnym lobem znalazł drogę do siatki.

Brazylia ruszyła do odrabiania strat, ale kolejne gole nie padały. Cytując Krzysztofa Stanowskiego, oglądającego finał z perspektywy kibica Leo Messiego i FC Barcelony:

„Jest to finał do oglądania dramatyczny, za to na wynik się dobrze patrzy”.

Neymar nie zdołał odwrócić losów spotkania, a Argentyna wpadła w autentyczną euforię. Kibice śpiewali o Messim i Maradonie, przypominając odwiecznemu rywalowi, że jest „większy niż Pele”. Wymowny obrazem zobaczyliśmy tuż po końcowym gwizdku, kiedy cała drużyna Albicelestes w jednym momencie pobiegła w kierunku Leo Messiego. Gwiazdor Argentyny wreszcie zagrał taki turniej, jakiego sam oczekiwał i jakiego oczekiwano od niego.

Nie opuścił ani minuty na boisku. Miał bezpośredni udział w 9 z 12 goli drużyny – zdobył 4 bramki, zaliczył 5 asyst. Zgarnął nagrodę najlepszego strzelca i najlepszego piłkarza. No i Copa America, które przegrywał w czterech finałach, by za piątym razem podnieść trofeum.

Na powtórkach telewizyjnych widać, jak wiele to dla niego znaczyło:

Messi odebrał również szczere gratulacje od Neymara, który po końcowym gwizdku uronił łzę, przegrywając kolejny finał

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem