Inter zatrudnił trenera… od spraw łóżkowych? Conte doradza, jak obchodzić się z partnerkami

Profesjonaliści nie pozostawiają przypadkowi nawet najdrobniejszych szczegółów swojego życia i karier. Robert Lewandowski niedawno opowiadał w "SportBildzie", jak to trener od snu doradzał mu, na którym boku powinien się dobrze wysypiać. Tym razem podobną historią zaatakował menedżer Interu Mediolan, który doradza swoim piłkarzom... pozycje łóżkowe.

Środowisko piłkarskie z roku na rok coraz bardziej docenia aspekty świadomości poza boiskiem, na które składa się nie tylko trening, ale i dieta, regeneracja czy szeroko pojęta profilaktyka dotycząca kontuzji. Zdaje się, że do tej ostatniej kategorii wpada właśnie wypowiedź Antonio Conte z wywiadu w „L’Equipe”, dotycząca uprawiania seksu przez piłkarzy.

Antonio Conte: krótko i przy minimalnym wysiłku…

– Sam byłem piłkarzem, więc radzę im, by seks był krótki i przy minimalnym wysiłku i zastosowaniu pozycji, w których są pod swoimi partnerkami, najlepiej żonami. Ich organizmy nie są wtedy aż tak bardzo zaangażowane – powiedział Conte. Jego wypowiedź lotem błyskawicy obiegła świat i wywołała powszechną wesołość.

We Włoszech, gdzie każda opinia analizowana jest na sto możliwych sposobów, staje się to tematem, o który pytani są menedżerowie innych zespołów. Na przedmeczowej konferencji prasowej do słów Conte musiał odnieść się np. opiekun AS Romy Paulo Fonseca – choć on akurat stwierdził, że nie zamierza wkraczać w życie intymne swoich podopiecznych.

Gianpiero Gasperini z Atalanty Bergamo przyjął inną taktykę i obrócił pytanie w żart. „Myślę, że to piłkarze mogą mi w tym temacie coś podpowiedzieć”.

Wspomniana porada Conte to oczywiście tylko wyimek z szerszego i całkiem poważnego materiału we francuskim dzienniku, w którym Antonio Conte sporo mówi o swoich zasadach pracy w futbolu i egzekwowaniu tych reguł.

„Mój sposób bycia doprowadzi mnie wkrótce na emeryturę – przyznaje. – Dla mnie rywalizacja to bitwa, nie ma tu miejsca na śmiech i radość. Oddaję pracy masę czasu i siebie w całości. Jeśli nie chcesz poświęcić swojej rodziny, nie zostawaj trenerem”.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem