Ansu Fati osiągnął pełnoletność. Jak wypada na tle gwiazd?

18. urodziny Ansu Fatiego to doskonała okazja na porównanie tego, w jakim miejscu kariery znajduje się skrzydłowy Barcelony w porównaniu z innymi gwiazdami światowego futbolu, którzy obecnie są na topie. O statystyczne zestawienie pokusił się Bleacher/Report.

Robert Lewandowski w wieku 18 lat oglądał kadrę Pawła Janasa, która na mundialu w Niemczech musiała uznawać wyższość Ekwadoru i wracać do domu już po fazie grupowej. Sam został niedługo wcześniej odrzucony przez Legię Warszawa, której barwy rezerw reprezentował w sezonie 2005/2006.

Zaczynał pierwszy sezon w Zniczu Pruszków. Na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Jak się później potoczyła jego kariera – wszyscy wiemy. Wiemy też, że jak wielu młodych talentów nie osiągało choćby procenta tego, czego jej się przewidywało. Dlatego też z pewnym dystansem podchodzimy do takich porównań, ale jednocześnie – nie ukrywamy, że zestawienie B/R Football w dniu 18. urodzin Ansu Fatiego jawi się jako bardzo ciekawe.

Porównano świętującego dziś pełnoletność skrzydłowego FC Barcelona do Leo Messiego, Cristiano Ronaldo, Kyliana Mbappe i Neymara, gdy kończyli 18. rok życia. Żaden z nich nie reprezentował w tym wieku swojego kraju, tymczasem Fati ma już cztery występy w drużynie narodowej. Zdołał też strzelić dla reprezentacji Hiszpanii jedną bramkę. Żaden nie zdobył też bramki w Lidze Mistrzów, Fati ma dwie.

Klubowo również wyprzedza wszystkich, a najbardziej – Leo Messiego, czemu się trudno dziwić.

Argentyńczyk miał trudniejsze zadanie niż Neymar, CR7 czy Mbappe, bo walczył o skład w Barcelonie – silniejszej niż Sporting, Santos czy Monaco. Messi w dniu 18. urodzin miał na koncie 9 spotkań i jednego gola. Ronaldo 19 meczów i pięć goli, choć kilka miesięcy później debiutował w reprezentacji Portugalii oraz przenosił się do Manchesteru United. Ciut lepiej od Mbappe wypada Neymar, z dwucyfrową liczbą goli i meczów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem