Ansu Fati najmłodszym strzelcem w historii kadry Hiszpanii! Koncert z Ukrainą

Kiedy Sergio Ramos rozpoczynał grę w kadrze Hiszpanii, on miał zaledwie dwa lata i uczył się mówić. Wczoraj obaj rozpracowali reprezentację Ukrainy w Lidze Narodów. Ansu Fati nie zatrzymuje się. Mając 17 lat i dokładnie 311 dni, dokłada do swojej pokaźnej kolekcji jeszcze jedno historyczne osiągnięcie.

Siedemnastolatek z FC Barcelony z niebywałą konsekwencją bije kolejne rekordy, za każdym razem zaczynające się od hasła „najmłodszy”. Najmłodszy strzelec w historii klubu, w historii Ligi Mistrzów UEFA, pierwszy, który zdobył dwie bramki w jednym meczu La Liga, pierwszy tak młody piłkarz, który strzelił gola i asystę. Przed kilkoma dniami stał się drugim najmłodszym debiutantem w reprezentacji Hiszpanii, a od niedzieli 6 września Ansu Fati jest już także najmłodszym strzelcem gola dla reprezentacji La Roja. Wszystko to robi w stylu dojrzałym i nieprzypadkowym, ukazującym jakość piłkarza.

Ansu Fati zgarnia wszystko – z niebywałą lekkością. W wygranym 4:0 meczu z Ukrainą, już w drugiej minucie gry ruszył rajdem na lewym skrzydle, wpadł w pole karne i dał się sfaulować. Jedenastkę na gola zamienił Sergio Ramos.

Kapitan Realu Madryt po meczu komplementował kolegę. Mówił, że to przyjemność grać z kimś, w kim jest tyle talentu i młodzieńczego entuzjazmu. A przy tym pewności siebie! Historia Ansu naprawdę ujmuje, gdy śledzimy całą otoczkę wokół jego osoby. Gdy rodzeństwo wrzuca do mediów społecznościowych szalone filmiki, pokazujące jak cieszą się z jego kolejnych sukcesów. Gdy ojciec chłopaka – Bori Fati jeszcze w przerwie, rozentuzjazmowany, udziela wywiadu hiszpańskim mediom. Spadło to na nich, cała ta popularność i splendor, jak grom z jasnego nieba. Jeszcze kilka miesięcy temu jeździli metrem na mecze Barcelony, w których Ansu sensacyjnie dostawał szanse pierwszych występów. Kto wie, może dalej to robią.

Hiszpanie zaskakująco łatwo rozprawili się z Ukrainą w Lidze Narodów, wygrywając 4:0. Gol Fatiego, na 3:0, padł już w 32. minucie.

Pierwszego i drugiego gola zapisał na swoje konto Sergio Ramos, który legitymuje się już dość szalonym – jak na środkowego obrońcę – wynikiem 23 bramek dla kadry. Dzieła zniszczenia w 84. minucie dopełnił Ferran Torres.