Anonymo przegrywa trzeci mecz w Flashpoint i traci szanse na 9. miejsce

Pełne emocji, blisko pięciogodzinne spotkanie nie zakończyło się wynikiem, który uradowałby całą polską scenę CS:GO. Anonymo przegrało bowiem mecz przeciwko Sprout wynikiem 1:2.

Co to był za wieczór! Zawodnicy Anonymo o godzinie 21 rozpoczęli bój przeciwko niemieckiemu Sprout, którego stawką były miejsca 9-10 w 3. edycji Flashpoint. Jak najwyższa lokata jest bardzo ważna ze względu na punkty RMR, które drużyny muszą zbierać, aby dostać się na turniej rangi Major.

Spotkanie rozpoczęło się od mapy de_inferno wybranej przez Niemców. Mimo świetnego startu ze strony Anonymo ekipa zza naszej zachodniej granicy zaczęła odrabiać straty i wyszła na prowadzenie wynikiem 8:7. Później to nasi rodacy przejęli inicjatywę, jednak zatrzymali się na 12 punkcie, a przeciwnicy doprowadzili do stanu 15:12. Szansę na domknięcie mapy wykorzystali bardzo szybko, bo już w rundzie numer 29.

Po przerwie przenieśliśmy się na de_nuke – wybór „Anonimowych”. Tym razem lepszy początek zaliczyło Sprout, które do zmiany stron prowadziło wynikiem 10:5. Po stronie broniącej Polacy wzięli się jednak do pracy i mimo kilku punktów meczowych dla ekipy z Niemiec doprowadzili do dogrywki. Ta nie zdołała wyłonić zwycięzcy, więc potrzebna była kolejna. Więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy Anonymo, którzy wyrównali stan meczu po wygranej wynikiem 22:19.

Wszystko wyjaśnić miało się na de_vertigo. Na trzeciej mapie „faveN” i spółka ponownie rozpoczęli z „wysokiego C” i do przerwy prowadzili 5-cioma punktami. Drużyna Janusza „snaxa” Pogorzelskiego ponownie rzuciła się do odrabiania strat i ponownie doprowadziła do dogrywki. Tym razem to Niemcy grali pewniej i zamknęli vertigo wynikiem 19:16, a cały mecz – 2:1.

Porażka oznacza, że Anonymo pożegnało się z szansami na 9. lub 10. miejsce w rozgrywkach Flashpoint 3. Polska formacja powalczy o miejsce numer 11, a ich przeciwnikiem będzie Complexity.