Plebiscyt: Anita Włodarczyk najlepszym sportowcem 2016 roku!

Tak naprawdę, to od kilku miesięcy spodziewaliśmy się tego. Złota medalistka igrzysk olimpijskich, wielokrotna rekordzistka świata. Jedna z najlepszych lekkoatletek globu, w ogóle – jeden z najlepszych sportowców na świecie. Anita Włodarczyk królową polskiego sportu w 2016 roku! Michał Pol i Włodzimierz Szaranowicz, czyli duet odpowiedzialny za wręczanie najważniejszej statuetki wczorajszego dnia do ostatnich chwil

Tak naprawdę, to od kilku miesięcy spodziewaliśmy się tego. Złota medalistka igrzysk olimpijskich, wielokrotna rekordzistka świata. Jedna z najlepszych lekkoatletek globu, w ogóle – jeden z najlepszych sportowców na świecie. Anita Włodarczyk królową polskiego sportu w 2016 roku!

Michał Pol i Włodzimierz Szaranowicz, czyli duet odpowiedzialny za wręczanie najważniejszej statuetki wczorajszego dnia do ostatnich chwil trzymali w niepewności i budowali napięcie. Była piękna przemowa, podziękowania, przypomnienie zasług finałowej dwójki. W końcu zgodnie obaj panowie wypowiedzieli nazwisko „Włodarczyk”, co oznaczało jedno – złota medalistka igrzysk olimpijskich została wybrana laureatką 82 Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski w 2016 roku.

Finałowa dwójka – co ciekawe – wyglądała identycznie, co przed rokiem. Również Lewandowski i również Włodarczyk. Wtedy jednak na najwyższym stopniu podium stanął piłkarz reprezentacji Polski, który zdecydowanie wygrał w głosowaniu kibiców. W roku olimpijskim – przynajmniej teoretycznie – powinien wygrywać sportowiec, który z igrzysk przywozi krążek. Nie inaczej również było tym razem.

Wyraźnie wzruszona takim obrotem sprawy była sama laureatka, która w długiej przemowie podziękowała najbliższym, bez których jej sukces na pewno by nie przyszedł. Dłuższą chwilę lekkoatletka poświeciła swojemu trenerowi, który jest ojcem jej sukcesów.

„Tyle lat czekałam na tego czempiona, po raz pierwszy go wygrałam. Dziękuję wszystkim kibicom, którzy oddali na mnie głosy. Gdyby nie kibice, to bym nie wygrała. Dziękuję również trenerowi. Za to, że tak wspaniale potrafił mnie trener przygotować do najważniejsze imprezy w roku. Tworzymy super duet pod względem sportowym, prywatnym też. Trener zawsze powtarza, że tworzymy małżeństwo bez konsumpcji, tak jest!”

Zanim poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia, przedstawione zostały wyniki w finałowej „dziesiątce”. Jako pierwsza na scenę wyszła Marta Walczykiewicz, która podziękowała swojemu ojcu, że ten kilkanaście lat temu…wsadził ją do kajaka. To dzięki niemu Marta może pochwalić się medalem olimpijskim i odbierać statuetkę za jednego z najlepszych sportowców w Polsce. Wcześniej urodzona w Kaliszu dziewczyna aż pięciokrotnie była nominowana do finałowej „dziesiątki”, ale nigdy ta sztuka jej się nie udała.

bielecki-laczy-nas-pasja
Później na scenie pojawił się Karol Bielecki, który jako król strzelców turnieju olimpijskiego odebrał nagrodę za miejsce numer dziewięć. Zaraz po nim Robert Korzeniowski zaprosił na podest Bartka Zmarzlika, który wyraźnie zaskoczony rozmachem gali przyznał, że z wrażenia pewnie długo nie będzie mógł zasnąć. Miejsce numer siedem zostało zarezerwowane dla Jakuba Błaszczykowskiego, w którego imieniu nagrodę odebrał Jerzy Brzęczek. Lokatę wyżej uplasowała się wice mistrzyni olimpijska z Rio – przesympatyczna Maja Włoszczowska.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madej – te oto dwie, niezwykle sympatyczne dziewczyny otwierały pierwszą „piątkę”. Były podziękowania, pojawiły się łzy wzruszenia i szczere podziękowania skierowane do partnerów, że Ci mają nerwy ze stali i nieprawdopodobną wytrzymałość, co również przełożyło się na sukces sportowy. Przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii Rafał Majka nie mógł być na gali, ale w jego imieniu nagrodę odebrał jego trener – Zbigniew Klęka.

Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Małachowski, który nagrodę jednak odebrał w zdecydowanie inny sposób, niż miało to miejsce wśród innych sportowców. Jemu statuetkę wręczyły dzieci, którym on uratował życie. Wszystko za sprawą aukcji, w której Małaszek wylicytował swój medal olimpijski. Pieniądze, które udało się za niego zebrać pomogły w leczeniu dwóch młodych chłopców.

Pozostałe wyróżnienia? Vive Tauron Kielce za zwycięstwo w Lidze Mistrzów szczypiornistów zostało wybraną najlepsza drużyną roku, tytuł najlepszej reprezentacji trafił do tej piłkarskiej. Najlepszym niepełnosprawnym sportowcem została wybrana Natalia Partyka, z trenerem roku opiekun Anity Włodarczyk – Krzysztof Kaliszewski. Odkryciem roku uznano młodziutką oszczepniczkę, Marię Andrejczyk, a tytuł Superczempiona wręczono Tomaszowi Majewskiemu, który w tym roku zakończył sportową karierę. „Serce dla sportu” to kategoria, w której bezkonkurencyjny okazał się Janusz Bukowski, sponsor roku, to PGNiG.

Anita Włodarczyk powiedziała na końcu swojego przemówienia, że jej rekord życiowy przed rokiem, gdy plebiscyt odbywał się po raz 81. wynosił nieco ponad 81 metrów. Teraz, gdy mamy edycję 82. „życiówka”, a zarazem rekord świata, to 82 metry z „hakiem”. Każdy na podstawie tych zależności ma się domyślić, ile za rok będzie wynosił rekord polskiej młociarki.

Trzymamy kciuki i gratulujemy wszystkim laureatom!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem