Anglicy zamiast Premier League obejrzą… polska Ekstraklasę! Oto które mecze dostaną…

Szybki start Ekstraklasy to niepowtarzalna szansa na pokazanie się szerszemu gronu sympatyków futbolu. Prawami do pokazywania polskiej ligi zainteresowało się kilkanaście krajów. Okazuje się, że już w następną sobotę do ekstraklasowej uczty będą mogli usiąść m.in. Anglicy.

Czy sprosta ich gustom? Wydaje się, że jeśli chodzi o poziom sportowy, łatwiej będą mieć między innymi w Norwegii, Danii czy Izraelu, gdzie już teraz sfinalizowano zakup praw do transmisji meczów polskiej ligi. Dyrektor zarządzający Ekstraklasy SA Marcin Animucki na antenie Radia Dla Ciebie przyznał, że zainteresowanie prawami wyraziło w sumie kilkanaście państw, a najnowszy komunikat Ekstraklasy precyzuje, że naszych rozgrywek można będzie doszukać się nawet w 16 lokalizacjach geograficznych. Niestety, od razu należy wyjaśnić, że polskie kluby nie wzbogacą się przesadnie na tej międzynarodowej promocji. Prawa są tanie i sprzedawane nie na wyłączność. Nieoficjalnie, to kwoty rzędy kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak nadmieniliśmy na wstępie, plany wobec Polaków ma też angielski nadawca i właściciel kanałów Premier Sports (płatny) i FreeSports (bezpłatny). W jego ramówce pojawi się sporo meczów toczonych na naszych boiskach.

Na pierwszy ogień pójdzie hitowe starcie Lecha Poznań i Legii Warszawa, które rozpocznie się przy Bułgarskiej w sobotę 30 maja o godzinie 20:00. Ma być transmitowane na siostrzanym kanale PL – FreeSports.

W normalnych okolicznościach dobre wrażenie na Anglikach mogłaby zrobić przynajmniej wysoka temperatura i oprawa kibicowska spotkania. Obecnie wiadomo jednak, że ten aspekt widowiska zupełnie odpada. Wszystko w nogach piłkarzy. To jednak nie koniec polskich meczów w ramówce angielskiej stacji. Dużą ekspozycję zagraniczną, poza Legią i Lechem, będzie mieć również Pogoń Szczecin. W odstępie zaledwie trzech dni zostaną pokazane jej spotkania z Cracovią oraz Kolejorzem.

Sobota, 6 czerwca: Pogoń Szczecin – Cracovia
Wtorek, 9 czerwca: Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Środa, 10 czerwca: Legia Warszawa – Arka Gdynia

Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji – w różnym stopniu zaawansowania – z podmiotami z Portugalii, Izraela, Włoch, Rumunii, Grecji, Skandynawii, a także z partnerami na rynkach azjatyckich – mówiła niedawno portalowi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych w Ekstraklasie.

Po dwa mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą transmitowane na kanałach w Izraelu, które do tej pory dysponowały ligami francuską oraz belgijską. Sygnał popłynie szeroko także do Skandynawii (nawet 50 meczów w Danii, Szwecji, Norwegii) . I jak czytamy w komunikacie Ekstraklasy, planowana jest tam szeroka akcja promocyjna przybliżająca kibicom nasze rozgrywki.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem