Ambitny plan Lewandowskiego. Chce wrócić wcześniej!

Robert Lewandowski chce jak najszybciej wrócić do zdrowia po urazie, jakiego nabawił się w czasie zgrupowania kadry. Stawką jest rekord Gerda Muellera w Bundeslidze i rewanżowy mecz z Paris Saint Germain w Lidze Mistrzów.

Robert Lewandowski już dzień po spotkaniu z Andorą rozpoczął walkę z czasem. Wiedząc, że nie jest dłużej do dyspozycji selekcjonera Paulo Sousy, wyjechał ze zgrupowania i udał się do Monachium. Tam już po kilku godzinach miał kolejne badania i dokładniejsze diagnozy dotyczące kontuzjowanego kolana. Pierwsze, wypowiadane przez lekarza kadry Jacka Jaroszewskiego, mówiły o przerwie liczonej w dniach – do dziesięciu dni przerwy. Opinia publiczna naskoczyła na niego, kiedy nazajutrz Bayern Monachium opublikował prognozę mówiącą o czterech tygodniach bez Lewandowskiego. To oznaczałoby poważne komplikacje. Nawet pięć spotkań pauzy w Bundeslidze i stracony cały dwumecz z Paris Saint Germain w Lidze Mistrzów. Napastnik reprezentacji Polski zrobi oczywiście wszystko, by stanąć na nogi jak najszybciej. Nie może w tej kwestii jednak ignorować opinii lekarzy.

„Kicker” podaje dziś, że Robert Lewandowski chce za wszelką cenę przyspieszyć rehabilitację, by zdążyć na 13 kwietnia i rewanżowy mecz z PSG.

To miałoby oznaczać, że skróciłby swój powrót – względem prognoz Bayernu – o niemal połowę, do 16 dni. Hansi Flick już mówił publicznie, i to nie tylko w przypadku urazu Lewandowskiego, ale też choćby Joshuy Kimmicha, że nie zamierza podejmować żadnego zbędnego ryzyka.

A jednak ze sztabu polskiej kadry wychodziły głosy, że gdyby mecz z Anglią był spotkaniem decydującym, czymś o randze „być albo nie być”, tak jak rewanż z Paris Saint Germain w Lidze Mistrzów, wówczas „Lewy”, na pewnym ryzyku, mógłby wyjść do gry. Czas pokaże, jak będzie. Być może miło nas zaskoczy. Nie można wykluczyć, że jakieś znaczenie w tym kontekście będzie mieć również wynik pierwszego spotkania z Paryżem i to jak blisko awansu będzie po nim Bayern.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem