Aleksandar Vuković zwolniony z Legii!

Sprawdziły się weekendowe doniesienia o tym, że Legia Warszawa intensywnie negocjuje z nowym trenerem. Aleksandar Vuković w poniedziałek przestał być trenerem zespołu, z którym jeszcze parę tygodni temu sięgał po mistrzostwo Polski. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Czesław Michniewicz!

Aleksandar Vuković kończy pracę w Legii Warszawa porażką 1:3 z Górnikiem Zabrze. Nie będzie miał okazji poprowadzić zespołu w III rundzie eliminacji Ligi Europy przeciwko ekipie Drity Gnjilane z Kosowa. Między innymi chęć, więcej – potrzeba awansu legionistów do fazy grupowej europejskich pucharów powoduje fakt, że Dariusz Mioduski nie czekał cierpliwie na rozwój wypadków. Forma mistrzów Polski, na którą składają się dziś m.in. odpadnięcie z eliminacji Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja czy ligowe porażki z Jagiellonią Białystok i Górnikiem Zabrze, nie rokowała najlepiej w kontekście kolejnych europejskich wyzwań zespołu. Dariusz Mioduski mówi o tym wprost w komunikacie opublikowanym w serwisie klubowym.

„Musieliśmy podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Legii jest realizacja celów sportowych, w tym awans do pucharów europejskich. Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligii Europy” – tłumaczy Mioduski.

Między wierszami odczytujemy to w sposób następujący: czwartkowy mecz z rywalem z Kosowa należy wygrać nawet bez trenera. Fakt pojawienia się nowego szkoleniowca może wpłynąć tylko pozytywnie na motywację piłkarzy. Z kolei szybkie zatrudnienie następcy Vukovicia ma sprawić, że legioniści lepiej przygotują się do decydującej batalii o Ligę Europy.

Zadbać ma o to Czesław Michniewicz…

Polski Związek Piłki Nożnej w niedzielę dał trenerowi zielone światło na negocjacje z Dariuszem Mioduskim. Jak informuje Tomasz Włodarczyk w serwisie Meczyki.pl, opiekun kadry U-21 nie chciał rozmawiać z Legią, nim zgody na to nie dał jego przełożony – Zbigniew Boniek. Szef federacji nie zamierzał blokować Michniewiczowi możliwości przejęcia drużyny mistrza Polski, jak również zarobienia bardzo godnych pieniędzy oferowanych przez Legię. Warunek jest jeden: reprezentacja U-21 nie może zostać porzucona z dnia na dzień. Dotychczasowy selekcjoner poprowadzi ją jeszcze w październikowych meczach z Serbią i Bułgarią, a potem skupi się wyłącznie na obowiązkach klubowych. Do tego czasu ma łączyć obie funkcje.

Michniewicz miał podyktować Legii bardzo poważne warunki! Oczekuje pensji powyżej 100 tysięcy złotych miesięcznie i wieloletniej umowy! Mioduskiemu zależy jednak właśnie na nim.

Aleksandar Vuković prowadził Legię jako trener w 65 spotkaniach, ze średnią zdobyczą 1,85 punktu na mecz. Zdobył mistrzostwo Polski. Władze klubu w komunikacie wyrażają wobec niego głęboki szacunek i szczere podziękowania. Choć nie da się ukryć, że wielu kibiców zapamięta go jako trenera targanego ciągłymi kryzysami i nieustannie podważanego przez opinię publiczną.

Aleksandar Vuković po porażce 1:3: Górnik niczym nas nie zaskoczył

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem