Akt oskarżenia przeciwko Michałowi Żewłakowowi. Oto co mu grozi…

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście - Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu reprezentantowi Polski. W grudniu Michał Żewłakow, mając we krwi 1,6 promila alkoholu we krwi, spowodował kolizję z miejskim autobusem.

Rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że w miniony piątek do sądu rejonowego został skierowany akt oskarżenia przeciwko Michałowi Ż. z artykułu 178a kodeksu karnego, dotyczącego prowadzenia pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia, które szeroko opisywaliśmy, doszło 22 grudnia na ulicy Miodowej w Warszawie. Michał Żewłakow żegnał jednego z kolegów z redakcji sportowej Canal+. Po zakrapianej imprezie, niespodziewanie wsiadł za kółko i pod wpływem alkoholu zdecydował wrócić do domu. Spowodował kolizję, w której szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

„Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego braku odpowiedzialności i wyobraźni. Przepraszam wszystkich za moje zachowanie, szczególnie najbliższych oraz tych, którzy poczuli się zawiedzeni i rozczarowani moją postawą” – napisał nazajutrz w oświadczeniu.

Żewłakow wziął pełną odpowiedzialność za swoje bezmyślne zachowanie. Zadeklarował wsparcie finansowe i osobiste akcji poszerzających świadomość dotyczącą prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Nie szukał głupich tłumaczeń – bo też trudno by było je znaleźć. Największą karą okazało się samo upublicznienie jego przewinienia i wstyd, z którym musiał się zmierzyć. Zawodowo, finalnie nie został znacząco obciążony. Utrzymał funkcję dyrektora sportowego Motoru Lubin, klub zadeklarował, że da mu drugą szansę. Podobnie wydarzyło się w redakcji sportowej Canal+, gdzie wciąż występuje w roli eksperta. Choć zadeklarował, że do końca sezonu jego wynagrodzenie będzie przekazywane na cele charytatywne.

Z kodeksu karnego wynika, że grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Sądząc po przebiegu zdarzenia i fakcie, że na szczęście nikt w nim nie ucierpiał, trudno spodziewać się najwyższego wymiaru kary.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem