Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli dziś do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz 16 związków wojewódzkich, w celu dokonania przeszukania! Chodzi o tak zwaną aferę melioracyjną!

Na polecenie prokuratury zachodniopomorskiej w Szczecinie, około 100 funkcjonariuszy CBA przeprowadziło w czwartek przeszukania w 30 lokalizacjach na terenie całego kraju. Komunikat w tej sprawie wydała Prokuratura Krajowa. Zabezpieczyli, tu cytat, obszerny materiał dowodowy, w tym liczne nośniki danych elektronicznych, które będą w najbliższym czasie przedmiotem analizy śledczych. O co chodzi i czym tak naprawdę jest tzw. „afera melioracyjna?”.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin SA. Fundacja podpisywała umowy na usługi reklamowe z Zakładami Chemicznymi. Ujawniono jednak, że część środków nie trafiała do AZS Koszalin SA, tylko były przelewane na konto innej fundacji, przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników. W toku śledztwa mówi się o kwocie rzędu dwóch milionów złotych.

Na tę chwilę nie ma informacji o jakichkolwiek nieprawidłowościach, które miałyby stricte dotyczyć działalności PZPN. Zbigniew Boniek podczas wtorkowego wywiadu w RMF FM mówił, że „to najbardziej transparentna organizacja w tym kraju”.

Klimat wokół związku tworzy się jednak niedobry i dziwnie nacechowany politycznie. Przypadek? Nie tak dawno działalnością Zbigniewa Bońka zajęła się Gazeta Polska. Roczny zakaz publikowania na jego temat, jaki orzekł sąd, publicznie skrytykował nawet Jarosław Kaczyński. Teraz po czołówkach portali krąży news pt. „CBA w Polskim Związku Piłki Nożnej”.

Boniek we wspomnianym wywiadzie dla RMF-u pytał: od kogo poszło zlecenie? Bo jest pewien, że ciąg tych zdarzeń nie jest przypadkiem…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem