Afera w CIS trwa. Drużyny proszą Valve o interwencję w sprawie Akumy

Zamieszanie związane z turniejem EPIC League CIS trwa. Wszyscy uczestnicy rozgrywek wystosowali prośbę do Valve, aby zweryfikować potencjalnych oszustów - ekipę Akuma.

Podczas EPIC League, czyli turnieju kwalifikacyjnego do Majora dla regionu CIS głośno było o zespole Akuma. Ukraińska formacja sprawiła ogromną niespodziankę pokonała między innymi Na’Vi oraz Virtus.pro. Niesamowite wyniki wzbudziły podejrzenia graczy i fanów – w końcu Akuma nie była wcześniej znana szerszej publiczności. W głównej mierze chodziło o wspomaganie pola widzenia, co daje ogromną przewagę, szczególnie na takim poziomie.

Zobacz również: Zmiana w FURIA. „junior” przeniesiony na ławkę rezerwowych

Z powodu uzasadnionych podejrzeń wszyscy uczestnicy turnieju (oczywiście pomijając samą Akumę) wystosowali list otwarty do Valve. Proszą w nim o interwencję w tej sprawie, ponieważ uważają drużynę z Ukrainy za oszustów. Akuma nie dostarczyła żadnych nagrań z TeamSpeaka, a organizator turnieju nie wymagał żadnego anty-cheata. Część spotkań nie miała również opóźnienia na GOTV. W liście zawarto równie istotną prośbę – zespoły chciałby uniknąć takich sytuacji i chcą, aby organizatorzy następnych turniejów wymagali wszytkiego, czego zabrakło w EPIC League CIS, a co obowiazuje w turniejach najwyższej rangi.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem