AFERA! Messi piłkarzem roku dzięki głosom… których nie było? Poważne zarzuty wobec FIFA!

Od poniedziałku, kiedy w mediolańskiej La Scali rozdano nagrody z cyklu The Best FIFA Football Awards, kibice i dziennikarze analizują jak głosowali poszczególni piłkarze, kto kogo typował i czy dokonano sprawiedliwych wyborów. Niespodziewanie pojawiają się uczestnicy którzy twierdzą, że ich głosy sfałszowano! Czy to możliwe, że wyniki ustawiono pod zwycięstwo Messiego?

Dobrym zwyczajem w przypadku The Best FIFA Football Awards jest jawna publikacja pełnej listy głosów oddanych przez uprawnionych do tego piłkarzy, trenerów i dziennikarzy. Wydaje się, że w tej sytuacji nie ma miejsca na jakiekolwiek fałszerstwa – wszak postawę każdego z uczestników można zweryfikować i zestawić z opublikowanymi na liście przez FIFA.

Mimo to, właśnie pojawiają się oficjalne protesty osób, które twierdzą, że ich wybory zostały zmodyfikowane bądź też, że w głosowaniu w ogóle nie brali udziału, a figurują na liście oddanych głosów. To przedstawiciele słabszych piłkarsko krajów – Nikaragui, Sudanu czy Egiptu.

Kapitan reprezentacji Nikaragui Juan Barrera, występujący na co dzień w Gwatemali, w CSD Municipal, przekonuje na swoim Twitterze, że nie głosował na nagrody #TheBest2019, wobec czego wszelkie informacje na kogo postawił, są fałszywe. Na liście udostępnionej przez FIFA przy jego nazwisku figurują kolejno: Leo Messi, Sadio Mane i Cristiano Ronaldo.

https://twitter.com/ArgSoccer11/status/1176914556628520960?s=20

Podobne świadectwo składa selekcjoner reprezentacji Sudanu – pracujący w Afryce od dawna Chorwat Zdravko Logarusić. Według danych z FIFA, on również wskazał jako najlepszego piłkarza Leo Messiego, podczas gdy sam szkoleniowiec prezentuje nawet kartę do głosowania, na której zaznaczył nazwisko Mohameda Salaha. Jego głosowanie nie zgadza się zresztą w najmniejszym stopniu – na przedstawionej fotografii widać też krzyżyki postawione przy nazwiskach Sadio Mane i Kyliana Mbappe, tymczasem w oficjalnych wynikach pojawia się Virgil Van Dijk. Zatem fałszerstwo, czy pomyłka i bajzel?

Protest wpłynął również z federacji egipskiej, która sprawdza fakt pominięcia głosów oddanych przez Shawky’ego Ghariba i Ahmeda Elmohamady’ego. W tym przypadku jednak, zdaniem światowej federacji, ich głosy były po prostu nieważne, ze względu na niedopatrzenie formalne – braki podpisu sekretarza generalnego federacji, wobec czego nie zostały policzone.

Pytanie: jak wytłumaczyć dwa pozostałe przypadki?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem