Adrian Gula nowym trenerem Wisły Kraków!

Wisła Kraków ogłosiła, że jej nowym trenerem został Słowak Adrian Gula. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez dwa lata. 45-latek ostatnio prowadził Viktorię Pilzno. Wcześniej był m.in. mistrzem Słowacji z Żyliną. Pracował również z reprezentacją do lat 21.

Biała Gwiazda stawia ważny krok w reorganizacji projektu sportowego po niedanym sezonie 2020/2021, w którym drużynę prowadził Niemiec Peter Hyballa. Od kiedy na kolejkę przed końcem rozgrywek został zwolniony, trwały poszukiwania jego następcy. Ostatecznie, udało się dogadać z uznanym słowackim szkoleniowcem, który przez ostatnie 1,5 roku pracował w Viktorii Pilzno. Jako donosiły media, miał zresztą spore powodzenie na rynku. Możliwość jego zatrudnienia sondowała Jagiellonia Białystok. Mówiło się również o ofercie z izraelskiego Beitaru Jerozolima.

„Czas to poukładać”

Adrian Gula jako 34-latek został trenerem słowackiego Trencina, z którym wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i zajął w niej trzecie miejsce w tabeli. W sezonie 2016/2017 zdobył mistrzostwo kraju z MSK Żilina. Na kolejnym etapie pracował z reprezentacją Słowacji U-21, a następnie wyjechał do Czech, gdzie od stycznia 2020 prowadził Viktorię Pilzno. W eliminacjach Ligi Mistrzów odpadł z AZ Alkmaar (1:3), a w kwalifikacjach Ligi Europy musiał uznać wyższość Hapoelu Beer Szewa (0:1). W kraju zajął z kolei drugie miejsce w lidze – za Slavią Praga. W końcówce kolejnego, słabszego sezonu został zwolniony. Jego bilans pobytu w Pilznie wydaje się być jednak całkiem okazały. W 54 spotkaniach punktował ze średnią 2 punktów na mecz.

W Krakowie Gula stanie przed wyzwaniem poukładania od nowa zespołu, w którym doszło latem do licznych zmian personalnych. Nieoficjalnie, zapowiadane są zresztą kolejne transfery. Gula lubi ofensywną, ciekawą piłkę, jego drużyny często grywają w ustawieniu 1-4-3-3. On sam jako piłkarz był zresztą ofensywnym pomocnikiem.

To co z całą pewnością można powiedzieć o nim dobrego, to że w dotychczasowej karierze trenerskiej nie zmieniał klubów jak rękawiczki. Zdarzało mu się pracować w jednym miejscu nawet po 4 – 5 lat, czego jemu i Wiśle wypada dziś życzyć.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem