Adam Nawałka odrzucił dwie zagraniczne oferty! Czy wróci jeszcze do pracy trenerskiej?

Adam Nawałka nie pali się do powrotu na ławkę trenerską. Niedawno otrzymał egzotyczne propozycje z Tunezji i Arabii Saudyjskiej. Okazuje się jednak, że wciąż nie obniżył swoich wysokich wymagań i niełatwo jest go zatrudnić!

Adam Nawałka pozostaje bez pracy w zawodzie trenera od marca 2019 roku, kiedy po zaledwie czterech miesiącach został zwolniony z Lecha Poznań. Gdy odnosił sukcesy z reprezentacją Polski, wydawało się, że może być pierwszym Polakiem od lat, który poważnie zamiesza na zagranicznym rynku pracy. Nic takiego się jednak nie stało. Nie otrzymał atrakcyjnych propozycji ani bezpośrednio po rozstaniu z kadrą, ani w kolejnych miesiącach. Nie pracuje w zawodzie od 1,5 roku. Oczywiście, ma ku temu wszelkie warunki. Wieloletni kontrakt z reprezentacją Polski ustawił go finansowo. Nie musi pracować, żeby zarabiać. Mógłby już dziś, w pełnym komforcie, ogłosić zakończenie kariery i nie zmieniłoby to znacząco jego jego sytuacji bytowej.

W ostatnim czasie Adam Nawałka odrzucił propozycje pracy w klubach z Kataru i Arabii Saudyjskiej – dowiedział się Sebastian Staszewski z Interii. Wcześniej miał również zapytanie z Emiratów Arabskich, jednak nie był zainteresowany.

Sebastian Staszewski, który zasięgnął języka w otoczeniu byłego selekcjonera, twierdzi, że Adam Nawałka jest zainteresowany ponowną pracą w Ekstraklasie. Chciałby przejąć jeden z czołowych klubów w Polsce.

Dodajmy jednak, że wciąż ma konkretne oczekiwania. Przypomnijmy, że kiedy zatrudniał go Lech, Nawałka wynegocjował kontrakt na poziomie 130 tysięcy złotych miesięcznie, a dodatkowo sprowadził do klubu cały sztab, włącznie nawet z trenerem mentalnym. Biorąc pod uwagę, że z Kolejorza już został wyautowany, a Legia zatrudniła właśnie Czesława Michniewicza, nie widać dziś w Ekstraklasie klubów, które byłyby gotowe na podobny wysiłek.

Gadkę miał fajną, pompował mnie, ale to był kit! Piłkarz mocno o pracy z Nawałką

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem