Adam Buksa może wrócić do Europy! Chce go uczestnik Ligi Mistrzów

Tyle co bohaterem głośnego transferu do Genoi stał się Aleksander Buksa, a już za chwilę może być nim jego starszy brat - Adam. Napastnik New England Revolution może wrócić do Europy!

Bracia Buksowie to na dziś ewenement w skali Polski – dwaj braci kształceni i doglądani od dziecka, by osiągnęli sukces w futbolu. Jako pierwszy na międzynarodowe wody wypłynął starszy, Adam. Teraz swoją zagraniczną przygodę zaczyna zaledwie 18-letni Aleksander. Były piłkarz Wisły Kraków w zeszłym tygodniu podpisał kontrakt z Genoą. Adam od 1,5 roku występuje za Oceanem, w zespole New England Revolution. Z udzielanych wywiadów można wywnioskować, że jest zadowolony ze swojej decyzji, od początku uważał, że MLS nie oddali go od perspektywy gry w dużych klubach. A jednocześnie chętnie skorzystałby z oferty powrotu do Europy – i to raczej prędzej niż później. Niewykluczone, że taka opcja wkrótce się pojawi.

Jak ustalił Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl, Buksą zainteresowały się kluby francuskie, w tym AS Monaco – trzeci zespół minionego sezonu Ligue 1.

Transfer do tego klubu z pewnością byłby dla Polaka potężnym wyzwaniem – porównywalnym z tym, z jakim już teraz w Monaco zmaga się Radosław Majecki. Za linię napadu klubu z księstwa odpowiadali w minionym sezonie Kevin Volland (16 bramek) i Wissam Ben Yedder (20 bramek), co samo w sobie sugeruje, że Buksa dołączając do tego towarzystwa mógłby raczej liczyć na pozycję dublera.

W bieżącym sezonie Major League Soccer zdobył cztery bramki w ośmiu spotkaniach. Być może już czas wrócić do Europy, nawet do nieco słabszego klubu niż AS Monaco, i powalczyć o miejsce w reprezentacji Polski.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem