Acend znów najlepsze! „zeek” i „starxo” mistrzami VCT: Challengers 1

Kolejny sukces na koncie Acend. Ekipa Aleksandra "zeeka" Zygmunta i Patryka "starxo" Kopczyńskiego wygrała VCT: Challengers 1 w finale pokonując G2 wynikiem 3:1.W

W zeszłym tygodniu toczyły się rozgrywki w ramach europejskiej edycji VALORANT Champions Tour: Challengers 1. W rozgrywkach wzięło udział 8 ekip – wśród nich znalazło się między innymi Acend Aleksandra „zeeka” Zygmunta i Patryka „starxo” Kopczyńskiego oraz Rix.GG Thunder z Mikołajem „Mickebwoyem” Chojnackim w składzie. Ekipa „Mickebwoya” z rozgrywkami pożegnało się bardzo szybko, gdyż przegrało dwa spotkania (przeciwko Acend i G2), jednak zespół „zeeka” i „starxo” poradził sobie o wiele lepiej.

Zobacz również: Michał „MOLSI” Łącki wylądował na ławce rezerwowych Giants Gaming

Acend od samego początku turnieju prezentowało się bardzo dobrze, a w drodze do finału stracili zaledwie jedną mapę. W meczu o pierwsze miejsce mierzyli się z G2, czyli byłą drużyną „zeeka”. Drużyna Polaków świetnie zaczęła mecz bardzo pewnie wygrywając mapę Icebox (13:5) oraz Bind (13:2). G2 odpowiedziało  na Ascent (13:6), jednak mistrzowie Europy dopięli swego na Haven (13:10) i w całym meczu triumfowali wynikiem 3:1.

Zwycięstwo zagwarantowało Acend 15 tysięcy euro nagrody. G2 musi się pocieszyć kwotą 10 tysięcy euro. Cztery najlepsze ekipy turnieju (Acend, G2, Guild Esports, FPX) otrzymały również bezpośredni awans do VCT 2021: EMEA Stage 3 Challengers Playoffs.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem