Acend przegrywa z Vision Strikers i spada do dolnej drabinki VCT Masters

Acend Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta przegrała swój pierwszy mecz w VCT Masters w Berlinie. Ekipa Polaków uległa w starciu z Vision Strikers wynikiem 2:0 i spadła do dolnej drabinki.

Po pierwszym wygranym meczu przeciwko SuperMassive Blaze Acend było blisko zagwarantowania sobie awansu do kolejnego etapu VCT Masters w Berlinie. W swoim drugim meczu zespół naszych rodaków mierzył się z Vision Strikers, czyli mistrzami Korei. Wygrany tego spotkania miał być pewny udziału w play-offach.

Zobacz również: Ricky „floppy” Kemery kończy współpracę z Cloud9

Mecz rozpoczął się na mapie Haven wybranej przez VS. Ekipa Kima „staxa” Gu-taeka w pierwszej połowie wypracowała sobie solidną, czteropunktową przewagę, której nie zaprzepaściła w kolejnej części wygrywając mapę wynikiem 13:7. Po chwili przenieśliśmy się na Icebox, które było wyborem Acend. Początek zdecydowanie należał do drużyny z Azji, jednak zespół Polaków nawiązał walkę i do zmiany stron tracili do przeciwników zaledwie dwa oczka. To jednak nie wystarczyło i Vision Strikers wygrało Iceboxa wynikiem 13:9, a cały mecz – 2:0.

Porażka nie oznacza jednak końca marzeń o awansie dla Acend. Teraz „starxo” i spółka czekają na przeciwnika, którym będzie wygrany meczu Paper Rex – SuperMassive Blaze. „Decider” rozpocznie się w środę o godzinie 15. Kolejna porażka będzie wiązać się z odpadnięciem z turnieju.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem