Absurdalna kara dla Cavaniego i ostra odpowiedź Herrery. Słusznie!

Edinson Cavani na Instagramie po zwycięstwie Manchesteru United napisał do przyjaciela: „¡gracias, negrito!”. Angielska federacja postanowiła... ukarać piłkarza. I to jak! Urugwajczyk dostał trzy mecze dyskwalifikacji i 100 tys. funtów grzywny. W obronę napastnika "Czerwonych Diabłów" wziął Ander Herrera.

Kiedy w 2011 roku na osiem spotkań dyskwalifikowany był Luis Suarez, Manchester United stanął w obronie swojego piłkarza, Patrice’a Evry. Francuz doniósł do FA, że został obrażony słowem „negro”, które w Urugwaju – ojczyźnie Suareza – nie jest nacechowane rasistowsko. Po dziewięciu latach to słowo wróciło na Old Trafford niczym bumerang i znów uderzyło w Urugwajczyka – tym razem grającego dla „Czerwonych Diabłów”.

Edinson Cavani dostał 3 mecze dyskwalifikacji i 100 tys. funtów kary za… relację na Instagramie.

Edinson Cavani na Instagramie po zwycięstwie Manchesteru United napisał do przyjaciela: „¡gracias, negrito!”. Co na to szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów”? Rozpętała się burza, którą szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer skomentował następująco: . „W Urugwaju te słowa znaczą zupełnie co innego”.

Tak w 2011 roku, jak i w 2020 rozpętano burzę o rasizm, choć ani Suarez, ani Cavani rasistami nie są. Przyjacielski wpis na Instagramie będący powodem do wszczęcia śledztwa i surowej kary nałożonej przez FA to dowód na to, że polityczna poprawność potrafi sprowadzać sprawy do poziomu absurdu. Dostrzegł to również pomocnik Paris Saint-Germain, Ander Herrera:

„Jeżeli jesteś karany za coś takiego, to świat idzie w kierunku g***a. Trzymaj się, Edi”, napisał piłkarz na Instagramie.

Zdjęcie

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem