Absolutny skandal w meczu Brazylia – Argentyna! Policja przerwała mecz, by aresztować piłkarzy

Do wprost niebywałych scen doszło tuż po rozpoczęciu hitowego starcia eliminacji mundialu w Ameryce Południowej! Spotkanie Brazylii z Argentyną zostało przerwane po zaledwie kilku minutach. Miejscowe służby postanowiły w trakcie gry zatrzymać czterech piłkarzy, którym... grozi deportacja z kraju! Występowali w meczu wbrew lokalnym przepisom COVID-owym.

Z pełną odpowiedzialnością możemy napisać, że czegoś podobnego w historii futbolu nie widzieliśmy. Oto w trakcie meczu z udziałem dwóch najbardziej utytułowanych drużyn na kontynencie, z udziałem Neymara, Messiego, Di Marii, całej plejady gwiazd, na boisko wkracza lokalna policja i służby sanitarne po to, aby… zatrzymać czwórkę uczestniczących w spotkaniu piłkarzy.

O co chodzi? Dziś jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o COVID. Wrześniowy termin na mecze reprezentacyjne mocno storpedowała pandemia koronawirusa. Zgody na wyjazd nie dostała większość piłkarzy z klubów Premier League, którzy zgodnie z przepisami powinni przejść kwarantannę po przekroczeniu granicy. Regulacje prawne próbowała ominąć czwórka reprezentantów Argentyny. Emiliano Martinez, Emiliano Buendia, Giovanni Lo Celso i Christian Romero mieli poświadczyć nieprawdę, oświadczając, że w minionych 14 dniach nie byli Wyspach Brytyjskich, co zwalniałoby ich z kwarantanny. To oczywista nieprawda, bo cała czwórka przed kilkoma dniami rozgrywała swoje mecze na Wyspach.

https://twitter.com/commonsensepl/status/1434604998059597829?s=21

Duże wątpliwości budzi nie tylko zachowanie Argentyńczyków, ale i szokująca pokazówka brazylijskich służb.

Wydaje się, że sytuacji można było zapobiec. Interwencja policji i służb sanitarnych mogła mieć miejsce w hotelu, na lotnisku, w trakcie treningu czy przejazdu na stadion – a jednak odbyła się na oczach tysięcy widzów, już po rozpoczęciu gry. Spotkanie zostało przerwane i na teraz – nie wiadomo czy zostanie zweryfikowane jako walkower, czy dokończone w innym terminie.

Media donoszą, że policja federalna próbowała siłą wyciągnąć z szatni czwórkę argentyńskich piłkarzy w celu ich aresztowania.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem