Trener Atalanty wściekły po meczu z Realem. „UEFA mnie zawiesi, ale to zabójstwo futbolu”

Real Madryt pokonał Atalantę Bergamo 1:0 w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Królewscy mieli ułatwione zadanie, bo od 17 minuty grali w przewadze. „Sędziowie mają powtórki wideo, ale ich nie rozumieją” - wścieka się po meczu Gian Piero Gasperini. 

Piłkarze Atalanty Bergamo mogli liczyć na niespodziankę z bardzo mocno osłabionym kadrowo Realem. Niektórzy, wobec sytuacji kadrowej, widzieli w nich nawet faworytów domowego spotkania. Bardzo szybko sobie jednak je skompletowali, już po pierwszym kwadransie tracąc piłkarza z powodu czerwonej kartki. Real wyprowadził spektakularną akcję z głębi pola. Szybkimi podaniami przeniósł piłkę na lewe skrzydło, a stamtąd Vinicius uruchomił szarżującego na bramkę Ferlanda Mendy’ego. Zawodnik Królewskich momentalnie został „skasowany” przez Szwajcara Remo Freulera, za co sędziowie od razu pokazali mu czerwoną kartkę. Decyzja wywołała kontrowersje – czy Mendy wychodził już na czystą pozycję bramkową, czy mógł tu interweniować jeszcze jeden z obrońców. Gian Piero Gasperini po meczu mówił również o tym, że sędziowie nie odróżniają faulu od gry ciałem. 

„Nasza gra została zrujnowana przez źle oceniony incydent. UEFA pewnie zawiesi mnie na miesiąc, ale to jest zabijanie futbolu”

„Nie powinniśmy mieć sędziów, którzy nigdy nie zagrali meczu. Jeśli nie potrafią dostrzec różnicy między faulem a grą ciałem, to powinni znaleźć inną pracę. Mają powtórki wideo, ale ich nie rozumieją” – grzmiał trener Atalanty Bergamo. Uważa, że nie możemy usunąć z futbolu jakiejkolwiek formy kontaktu między zawodnikami. Niedawno za krytyczne opinie został zawieszony w Serie A, teraz tego samego spodziewa się od UEFA, ale jest na to gotowy. Ponieważ uważa, że ktoś zepsuł efekty jego pracy. 

Finalnie Real Madryt wygrał z Atalantą Bergamo 1:0 po późno strzelonym golu – przez Ferlanda Mendy’ego w 86 minucie. Włosi są zadowoleni ze swojego występu w dziesiątkę i wiążą duże nadzieje z rewanżem. 

Historyczny gol Roberta Lewandowskiego. „Cudowna noc, cudowny mecz”

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem