19 klubów z Premier League zaniepokojonych przejęciem Newcastle United

Przejęcie Newcastle United przez saudyjskich szejków jest już faktem. Z takiego biegu spraw niezadowolenie wyraziły... wszystkie pozostałe kluby angielskiej Premier League!

W czwartek potwierdziły się wszelkie doniesienia, a Saudyjski Fundusz Inwestycyjny stał się właścicielem Newcastle United. Oznacza to najprawdopodobniej nowy rozdział w historii „Srok”, który może być bliźniaczy do tego w wykonaniu Manchesteru City. Niebawem możemy spodziewać się transferów oraz rozbudowy infrastruktury i akademii. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego biegu spraw.

Zobacz również: Kolejni szejkowie w Premier League. Saudyjczycy przejmą Newcastle United!

19 z 20 klubów Premier League – oczywiście poza samym Newcastle United – wyraziło zaniepokojenie przejęciem klubu z St. James’ Park przez Saudyjczyków. Oficjalnym powodem nie jest jednak zagrożenie sportowe, a kwestie polityczne. Według członków ligi reputacja rozgrywek może spaść, ponieważ władze organizacji praw człowieka wyrażają otwartą niechęć do władz Arabii Saudyjskiej. Wiąże się to oczywiście z brakiem wolności słowa, przestrzegania praw kobiet czy wykonywania kar śmierci. Wydaje się jednak, że wszystkie te powody nie są jednak dla klubów tak istotne, jak zagrożenie spowodowane pojawieniem się tak ogromnego inwestora, który będzie znaczącym graczem na rynku. Władze zespołów żądają również nadzwyczajnego spotkania z władzami ligi.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem