15 najskuteczniejszych obcokrajowców w historii Ekstraklasy. Zmiana lidera!

Zmiany na szczycie listy strzelców wśród zawodników urodzonych poza Polską. Zdetronizowany został Miroslav Radović, były piłkarz Legii Warszawa. Na pierwsze miejsce wskoczył zaś Flavio Paixao, który zdobył dwie bramki w ostatniej kolejce ligowej Ekstraklasy.

Spory o najlepszego obcokrajowca w historii polskiej ligi toczą się od lat, a ich końca nie przewidujemy. Dla jednych będzie to Kalu Uche, który grał w odnoszącej spore sukcesy w europejskich pucharach Wiśle Kraków pod wodzą Henryka Kasperczaka, dla innych Daniel Ljuboja, który „bawił się” ligą w barwach Legii Warszawa, a przecież nazwisk Andrzeja Michalczuka, Marcelo, Radovicia, Arboledy, Nikolicia, Vadisa, Stilicia czy Melisona też szybko nie zapomnimy.

Dlatego czasem warto przyjrzeć się statystyce, wokół której nikt wątpliwości mieć nie może. Jedną z nich jest klasyfikacja strzelców, na szczycie której nastąpiła zmiana.

Jak wygląda pierwsza trzydziestka? Mamy kilku zawodników, którzy ex-aequo zajmują 28. miejsce z dorobkiem bramkowym, który na ten moment wynosi 25 bramek. To Andrij Mychalczuk, Préjuce Nakoulma, Hernán Rengifo, Vuk Sotirović, Abdou Razack Traoré i Arvydas Novikovas, z czego ten ostatni wciąż w naszej lidze gra i może ten dorobek powiększyć. Kogo ściga skrzydłowy Legii?

26 bramek na koncie ma Konstantin Vassiljev, o jedno trafienie więcej zaliczył zaś Deniss Rakels. Po 28 goli mają Wladimer Dwaliszwili oraz Ilijan Micanski. Do „trójki z przodu” doskoczyli Airam Cabrera, Fedor Černych, Wahan Geworgian i Rubén Jurado. 31 goli ma były król strzelców w barwach Podbeskidzia, Robert Demjan, zaś 32 gole to stan konta Darko Jevticia i Gražvydasa Mikulėnasa. Pierwsza 15 obcokrajowców na liście strzelców w historii najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce prezentuje się następująco:

15 najlepszych strzelców wśród piłkarzy zagranicznych w Ekstraklasie. fot. wikipedia.com
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem