15-krotny reprezentant kraju na pomoc Wiśle. Jeszcze dziś podpisze kontrakt

Zarządzający Wisłą Kraków, pomimo trudnej sytuacji finansowej klubu, deklarowali na zakończenie letniego okna transferowego, że odłożyli nieco środków do spożytkowania zimą na wzmocnienia zespołu. Jak widać, rozpoczęli starania nawet przed zakończeniem rundy jesiennej - i właśnie dziś w Krakowie kontrakt podpisze nowy, obiecujący zawodnik.

Pierwsze wzmocnienie krakowskiej ekipy nadchodzi z Kazachstanu. Brzmi egzotycznie, jednak 25-letni Gerogij Żukow to piłkarz mogący pochwalić się CV, które w kontekście występów w Polsce robi pozytywne wrażenie. To środkowy pomocnik, regularnie występujący w kazachskiej ekipie Kairatu Ałmaty. Grał z nim w tegorocznej edycji Ligi Europy, ogrywając najpierw AZ Alkmaar, by odpaść w trzeciej rundzie eliminacji z Sigmą Ołomuniec.

Żukow grał do tej pory w najsilniejszych kazachskich klubach: Kajracie Ałmaty i FC Astana. Ma też na koncie zagraniczne przygody, choć te ograniczają się głównie do kilkunastu występów w holenderskiej Rodzie Kerkrade.

Wisła pozyskuje reprezentanta kraju, który brał aktywny udział – choć nieregularnie – w zakończonych przed momentem eliminacjach do Euro 2020. Może występować jako pomocnik numer sześć albo osiem.

Nie przesądzając o tym, czy Żukow sprawdzi się w polskiej lidze – wydaje się, że właśnie takich ruchów potrzeba Wiśle, myśląc o tym, by runda wiosenna była dla ekipy z Krakowa znacznie bardziej owocna niż kończąca się właśnie jesienna.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem