100 goli Neymara w FC Barcelonie!

Jeszcze niedawno dołączał do ekipy z Katalonii, witał się z miejscową publicznością i wchodził do europejskiej piłki, która od zawsze była jego marzeniem. Klubowi włodarze pokładali w nim spore nadzieje. W bardzo młodym wieku zaczął umiejętnościami znacznie przewyższać swoich kolegów z ligi brazylijskiej. Zaczęto porównywać go do legendarnego Pele, który na zawsze zapisał się w

Jeszcze niedawno dołączał do ekipy z Katalonii, witał się z miejscową publicznością i wchodził do europejskiej piłki, która od zawsze była jego marzeniem. Klubowi włodarze pokładali w nim spore nadzieje. W bardzo młodym wieku zaczął umiejętnościami znacznie przewyższać swoich kolegów z ligi brazylijskiej. Zaczęto porównywać go do legendarnego Pele, który na zawsze zapisał się w historii Kraju Kawy. Dopiero w lipcu mijają cztery lata, od kiedy zasilił szeregi Dumy Katalonii, a już ma na swoim koncie 100 goli w bordowo-granatowej koszulce.

Dziś oficjalna strona FC Barcelony zrobiła krótkie podsumowanie dotychczasowego dorobku Neymara w klubie. Oto występy, gole i asysty Brazylijczyka:

 • Liga hiszpańska – 117 meczów, 64 gole, 49 asyst
 • Liga Mistrzów – 38 meczów, 21 goli, 20 asyst
 • Puchar Króla – 19 meczów, 14 goli, 5 asyst
 • Superpuchar Hiszpanii – 3 mecze, 1 gol, 0 asyst

A wszystko w wieku zaledwie 25 lat – niesamowite.

Od razu po tym wyczynie Twitter zapłonął, a dziennikarze zaczęli skrupulatnie wyliczać i pozycjonować Neymara wśród innych wielkich sław, którzy w przeszłości zdobywali gole dla FC Barcelony. Pierwszy zaskakujący fakt – Leo Messi do zdobycia 100 goli potrzebował 188 meczów. Neymar 177. Różnica oczywiście polega na tym, że Argentyńczyk do pierwszego zespołu wchodził jako młody chłopak i dostawał swoje szanse głównie w końcówkach spotkań. Brazylijczyk z marszu dostał pierwszy plac i rolę jednego z liderów w klubie.

Oto lista najlepszych strzelców w historii FC Barcelony:

Sami widzicie – Neymar już przegonił wielkiego Ronaldinho, Pedro i Luisa Enrique. Zaraz wciągnie Stoiczkowa, Kluiverta i Rivaldo. Chwilę później Samuela Eto’o, który jest w tym zestawieniu drugi i ma na swoim koncie 129 goli.

Wszystkie hiszpańskie media rozbierają na czynniki pierwsze osiągnięcie Neymara i my też znaleźliśmy coś, co bardzo wzbudziło naszą ciekawość. Mundo Deportivo wyliczyło, którzy zawodnicy zdobywali szybciej 100 bramek dla Barcelony niż Neymar. I – o dziwo – powstała z tego całkiem spora lista.

 1. Ladislao Kubala – 103 mecze
 2. Martin Alonso – 114 meczów
 3. Luis Suarez – 120 meczów
 4. Evaristo – 143 mecze
 5. Eulogio Martinez – 152 mecze
 6. Samuel Eto’o – 154 mecze
 7. Christo Stoiczkow – 155 meczów
 8. Cesar Rodriquez – 161 meczów
 9. Rivaldo – 172 mecze

Neymar zatem najszybciej spośród wszystkich zawodników swojego wyniku nie osiągnął, ale ma ogromne szanse na to, by w ciągu kolejnego roku oglądać juz tylko plecy Leo Messiego. Choć jak sam Brazylijczyk wielokrotnie podkreślał – najważniejszy jest dla niego los drużyny, w której występuje.

A wy jak myślicie: Neymar ma szanse zostać najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem