10 najlepszych piłkarzy Ekstraklasy w FIFA 20

Jak co roku o tej porze, piłkarscy kibice lubiący poczuć futbolowe emocje również w wirtualnym świecie, emocjonują się wydaniem nowych odsłon gier FIFA czy PES. Jak w tej pierwszej wypadają piłkarze Ekstraklasy?

Dobra wiadomość dla fanów polskiej ligi grających w FIFĘ? Będzie kim grać! 35 piłkarzy ma bowiem statystyki ogólne na poziomie 70 „overall” lub większym. W dodatku nie są to przedstawiciele dwóch-trzech czołowych polskich klubów, bowiem w wielu drużynach można znaleźć kogoś, kto nie będzie przyczyną wyrywania włosów przy rozgrywce z powodu słabych umiejętności wirtualnych.

Z umiejętnościami na overallu 70 Wisła Płock ma Stevanovicia, który był wskazywany przez Dominika Furmana na jedno z objawień ligi, jednak został odsunięty od pierwszego zespołu. Jacek Kruszewski argumentując tę decyzję mówił o tym, że „to specyficzna postać”. Tego jednak FIFA 20 rzecz jasna nie uwzględnia, więc fani „Nafciarzy” grający w nową edycję będą mogli na skrzydłowego liczyć.

W Zagłębiu Lubin najlepszy jest Filip Starzyński, w Arce Gdynia Pavels Steinbors, w Pogoni Szczecin Tomas Podstawski i Damian Dąbrowski – wszyscy mają po 70. W Łódzkim Klubie Sportowym i Śląsku Wrocław nikt tej granicy nie przebił (najlepsi Dani Ramirez i Robert Pich, po 68), zaś w Cracovii jest zaś takich piłkarzy aż trzech. Michał Helik ma 70, zaś Rafa Lopes i Janusz Gol 71. Również poziom 71 osiągnął Eric Pacinda z Korony Kielce.

Najlepsi ekstraklasowicze w grze są jednak nieco wyżej oceniani. Ex-aequo z zawodnikami otwierającymi pierwszą dziesiątkę, bo również z overallem na poziomie 72, są João Amaral (Lech Poznań), Arvydas Novikovas (Legia Warszawa), Cafú (Legia Warszawa), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk) i Christian Gytkjær (Lech Poznań).

Lista 10 najlepszych piłkarzy Ekstraklasy w FIFA 20:

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem