Tomasz Hajto: Cuda w grupie F czy rzeczywistość?

  Dla mnie najdziwniejsza grupa na mistrzostwach Europy we Francji. Zestawienie, w którym występuje: Portugalia, Austria, Islandia i Węgry okazało się grupą największych niespodzianek.

  Kto by pomyślał, że po rozegraniu dwóch kolejek, to Węgry będą na pierwszym miejscu, na drugim będzie Islandia z Portugalią, a ostatnia będzie Austria.

  Największym zaskoczeniem na plus w tej grupie są Węgry. Mają fajny styl i dobrze grają w piłkę. Pierwsze ograli uważaną za „czarnego konia” turnieju  Austrię 2:0, by potem zremisować z Islandią 1:1 i przewodzić w grupie F.

  madziar750

  W ostatniej kolejce każdy zespół ma jeszcze szansę na awans do następnej fazy mistrzostw.

  Wczoraj miałem przyjemność komentowania meczu Portugalia – Austria i największym rozczarowaniem, w tym spotkaniu byli zawodnicy, na których osobiście najbardziej liczyłem czyli Alaba i Ronaldo.

  Jestem ich wielkim zwolennikiem i trzeba jasno powiedzieć, że statystyki mają nieprawdopodobne.

  O ile Alabę mogę zrozumieć, bo nie grał wczoraj na swojej nominalnej pozycji, to Ronaldo pierwszą połowę przespał. W drugiej stworzył dwie świetne sytuacje i nie wykorzystał rzutu karnego.

  Fajne było zachowanie Ronaldo po spotkaniu, kiedy jeden z kibiców wbiegł na murawę, żeby zrobić sobie z nim zdjęcie. On nie dość, że mu na to pozwolił, to jeszcze odgonił ochronę i jego fan może mieć teraz pamiątkę do końca życia.

  Cristiano pokazał, że jest tylko człowiekiem. Każdemu zdarzają się przecież słabsze momenty. Przeszedł jednak do historii. Ma najwięcej występów w reprezentacji i wyprzedził  tym samym siedzącego na trybunach Luisa Figo.

  figofago

  Reprezentacja Portugalii, to wielkie nazwiska i indywidualności, ale od wielu lat nie przełożyło się to na wynik. Wielkie aspiracje, wielkie slogany towarzyszą im przed każdą imprezą, a na koniec zwykle obserwujemy machanie rękami i gesty niezadowolenia. Widać, że w tej drużynie nie ma klimatu jedności. Czasami to zespolenie w drużynie może dać więcej, niż piłkarskie umiejętności.

  Komentarze