Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.
Pisaliśmy o tym spotkaniu jakiś czas temu, gdy reprezentacja Polski wracała z Zakopanego. Wtedy rugbiści trenowali w pocie czoła przygotowując się do konfrontacji z Portugalią w ramach Rugby Europe Trophy. Czas szybko leci i dziś Biało-czerwoni już na miejscu wyczekują pierwszego gwizdka. Z Portugalczykami jak do tej pory wiodło nam się ze zmiennym szczęściem. Trzy razy w

Pisaliśmy o tym spotkaniu jakiś czas temu, gdy reprezentacja Polski wracała z Zakopanego. Wtedy rugbiści trenowali w pocie czoła przygotowując się do konfrontacji z Portugalią w ramach Rugby Europe Trophy. Czas szybko leci i dziś Biało-czerwoni już na miejscu wyczekują pierwszego gwizdka. Z Portugalczykami jak do tej pory wiodło nam się ze zmiennym szczęściem. Trzy razy w historii udało nam się ich pokonać, cztery razy to nasi rywale byli górą. Ostatnim razem jednak mierzyliśmy się z nimi…15 lat temu.

Po zgrupowaniu udało nam się chwilę porozmawiać z trenerem reprezentacji, Blikkiesem Groenewaldem, który był wyraźnie zbudowany postawą swoich podopiecznych. Zaangażowanie i pełne oddanie – te słowa powtarzał jak mantrę. Dziś postanowiliśmy zapytać zawodników o ich odczucia przed tym meczem. Jak się czują, co sądzą o drużynie Portugalii i jakie są szanse na zwycięstwo Biało-czerwonych w tym meczu.

Najpierw Piotr Zeszutek:

„Pracowaliśmy dużo nad grą młyna, bo tutaj widzimy naszą szansę. Skupiliśmy się przede wszystkim na podstawach rugby. Gra będzie prosta, co ma przynieść skuteczność. Jeżeli wykonamy wszystkie elementy w 110%, to jesteśmy przekonani, że Portugalczycy nie będą w stanie nas zatrzymać. Jutro będzie ciężki mecz, na który polskie rugby czekało 15 lat.”

A więc taktyka, realizowanie założeń taktycznych i motywacja. Teraz kilka słów od Aleksandra Nowickiego:

„Mam bardzo dobre przeczucia przed tym spotkaniem. Naprawdę w reprezentacji stworzyła się fajna grupa, która potrafi współpracować. Wymieszanie doświadczenia z młodością. Mamy solidną pierwszą linię młyna i myślę, że zdominujemy portugalski przód. Myślę, że to zdecyduje jutro o naszym zwycięstwie.”

Znowu – pomysł na grę, czyli to, co powtarzał Zeszutek i atmosfera w zespole, co podkreślał Blikkies Groenewald.

Na koniec Marcin Wilczuk, filar Ogniwa Sopot:

„Mamy silny zespół i jestem przekonany, że pokonamy Portugalczyków. Ambicje są ogromne i każdy chce jutro pokazać się z dobrej strony. Trener bardzo sumiennie pracował z nami nad stałymi fragmentami gry, które mamy opanowane do perfekcji. Do tego duży nacisk był na formacje młyna, która powinna pomóc nam w zwycięstwie w tym meczu. Doświadczenie ułatwi nam bardzo spokojnie i konsekwentnie rozegrać te spotkanie, młodość wprowadzi ożywienie w momencie, kiedy będzie ono najbardziej potrzebne. Musimy wyjść w pełni skoncentrowani na ten mecz i zagrać swoje.”

Czyli kadra jest już gotowa na Portugalię, a zawodnicy nerwowo przebierają nogami pod stołem. Wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważny będzie to mecz.

Powodzenia!