Krzysztof Jotko

Krzysztof Jotko

Krzysztof Jotko

Zawodnik UFC

Data urodzenia

19 sierpnia 1989

Wzrost

185cm

Waga

84kg

17

Stoczone walki

Kariera

  • Rekord 16-0-1

O zawodniku

Krzysztof Jotko – polski zawodnik MMA urodzony 19 sierpnia 1989 roku w Elblągu. Mierzy 185 cm wzrostu, walczy w średniej kategorii wagowej. Od 2013 roku związany z największą federacją MMA na świecie – UFC. Reprezentuje klub Okniński MMA.

Zawodową karierę w mieszanych sztukach walki rozpoczął 18 czerwca 2010 roku na gali Pro Fight 5, przez jednogłośną decyzję sędziów wybrany zwycięzcą pojedynku z Robertem Balickim. 26 lutego 2011 roku wystąpił na IV Gali Sportów Walki w Ząbkowicach Śląskich. W ćwierćfinale pokonał Łukasza Nikołajczyka, w półfinale zwyciężył przez techniczny nokaut z Przemysławem Truszewskim. Walkę finałową stoczył z Chamilem Yliasovem i ją również zakończył zwycięstwem przed czasem.

Kontynuował występy na mniej prestiżowych turniejach, pokonując Oskara Ślepowrońskiego, Michała Łutkę i Krzysztofa Sadeckiego. Za doskonałe wyniki został wybrany laureatem nagrody Heraklesy 2011 w kategorii Odkrycie roku.

Rok 2012 rozpoczął od zwycięstwa z Tomaszem Kondraciukiem podczas turnieju Nights of Champions 3. Dwa miesiące później pokonał Bośniaka Damira Hadzovicia na gali MMA Attack 2. Jotko kontynuował serię walk bez porażki, 8 września 2012 wygrał turniej Marseburg Fight Night 5 zwyciężając z Fabianem Loewke w półfinale i Martinem Zawadą w finale. Podczas MMA Attack 3 stoczył walkę wieczoru z Bojanem Velickovicem, wygrywając niejednogłośną decyzją sędziów.

W roku 2013 podpisał kontrakt z najbardziej prestiżową organizacją MMA na świecie – UFC. Zadebiutował 6 grudnia pokonując Brazylijczyka Bruno Santosa. Kolejną walkę w UFC stoczył w maju 2014 roku przegrywając z Magnusem Cedenbladem, była to pierwsza porażka  Jotki w zawodowej karierze MMA. Kilka miesięcy później wygrał z rodakiem Cedenbladena, Torem Troengiem. W marcu 2015 doznał złamania ręki podczas treningów, na kolejnej gali UFC pojawił się dopiero w październiku wygrywając z Brytyjczykiem Scottem Askhamem. Na 27 lutego 2016 zaplanowano pojedynek Jotki z Bradleyem Scottem.

W zawodowym MMA stoczył 17 walk, z czego wygrał aż 16 z nich (4 przez nokaut, 2 przez poddanie i 10 przez decyzję). Tylko jedna walka Jotki zakończyła się porażką.

Foto:facebook.com/Krzysztof-Jotko