Karolina Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz

Zawodniczka UFC

Data urodzenia

15 października 1985

Wzrost

160cm

Waga

52kg

8

Stoczone walki

Kariera

  • Rekord 8-0-0

O zawodniku

Karolina Kowalkiewiczpolska zawodniczka MMA urodzona 15 października 1985 roku w Łodzi. Mierzy 160 cm wzrostu, walczy w słomkowej kategorii wagowej. Była mistrzyni KSW w kat. do 52 kg. Od września 2015 związana kontraktem z najbardziej prestiżową organizacją MMA na świecie – UFC. Jest trzecią Polką, po Joannie Jędrzejczyk i Izabeli Badurek, która może się poszczycić przynależnością do tej federacji. Reprezentuje klub Gracie Barra Łódź.

W zawodowym MMA zadebiutowała 18 maja 2012 podczas gali Extreme Fighting Sports 2, pokonując przez techniczny nokaut Marzenę Wojas. Już w grudniu tego samego roku stoczyła pierwszy pojedynek dla federacji KSW na gali KSW 21: Ostateczne Wyjaśnienie, zwyciężając w półfinale turnieju do 52 kg z Pauliną Bońkowską. Mistrzostwo wywalczyła już 8 Czerwca podczas KSW 23 poddając Martę Chojnoską.

Kowalkiewicz kontynuowała występy dla KSW, najpierw 28 września 2013 pokonała Brytyjkę Simonę Soukupovą, następnie w maju 2014 podczas gali KSW 27 obroniła pas mistrzowski wygrywając z Jasminką Cive. Pół roku później zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych na gali Invicta FC 9 pokonując Japonkę Mizuki Inoue. 21 lutego 2015 wystąpiła na KSW 30 zwyciężając po bardzo wyrównanej walce z Brazylijką Kalindrą Farią.

We wrześniu 2015 roku Karolina Kowalkiewicz została trzecią w historii Polką, która podpisała kontrakt z największą federacją MMA na świecie – UFC. Zadebiutowała trzy miesiące później, 19 grudnia 2015 wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów z Kanadyjką Randą Markos.

Kowalkiewicz stoczyła w zawodowym MMA 8 walk, wszystkie wygrała (1 przez nokaut, 2 przez poddanie, 5 przez decyzję). Karolina jest bardzo wszechstronną zawodniczką, która potrafi dobrze prezentować się zarówno w stójce jak i w parterze. Coraz większe zainteresowanie polskich fanów MMA budzą rozważania dotyczące ewentualnej walki pomiędzy Karoliną Kowalkiewicz, a Joanną Jędrzejczyk, obie panie nie darzą się sympatią, niejednokrotnie nie szczędziły sobie gorzkich słów w wywiadach. Co ciekawe, obie panie spotkały się już na ringu. W marcu 2012 roku zawodniczki zmierzyły się w amatorskim turnieju ALMMA 18. Wtedy górą była obecna mistrzyni UFCJoanna Jędrzejczyk.

Foto: facebook.com/KowalkiewiczMMA