Karol Bedorf

Karol Bedorf

Karol "Coco" Bedorf

Zawodnik KSW

Data urodzenia

27 września 1983

Wzrost

188cm

Waga

11kg

11

Stoczone walki

Kariera

  • Rekord 9-2-0

O zawodniku

Karol „Coco” Bedorf – polski zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu i MMA urodzony 27 września 1983 roku w Szczecinie. Mierzy 188 cm wzrostu i walczy w ciężkiej kategorii wagowej, w której jest aktualnym mistrzem KSW. Reprezentuje kluby Berserker’s Team i Ankos Zapasy.

Karierę sportową rozpoczynał w brazylijskim jiu-jitsu, w roku 2006 wywalczył tytuł Mistrza Polski w BJJ, oraz wicemistrzostwo kraju w submission fightingu. Trzykrotny Mistrz Europy BJJ w najcięższej kategorii wagowej (2006, 2007, 2008). W roku 2006 tryumfował także w kategorii absolutnej w klasie purpurowych pasów. W 2007 zajął drugie miejsce w europejskich kwalifikacjach do mistrzostw świata Abu Dhabi Combat Club, jego znakomita postawa została nagrodzona dziką kartą, dzięki czemu wystąpił w mistrzostwach świata gdzie doszedł do ćwierćfinału ulegając późniejszemu złotemu medaliście Fabricio Werdumowi. Dwa lata później w MŚ wystartował ponownie, tym razem jednak odpadł w 1/16 finału z Jeffem Monsonem.

W zawodowym MMA zadebiutował od razu na dużej imprezie – turnieju KSW 8, w którym wygrał ćwierćfinał z Francisem Carmontem. W półfinale został poddany w pierwszej rundzie przez Aleksieja Olejnika.  W roku 2008 wystartował jako rezerwowy zawodnik w turnieju FCM – XXL Cage Tournament. Pierwszą, wygraną walkę stoczył z Niemcem Alexandrem Schmidtem, w finale Coco pokonał rodaka SchmidtaBashkima Gashi. W październiku 2008 wystąpił na gali PAMMMA wygrywając ze Słowakiem Slavomirem Molnarem. Rok 2009 rozpoczął od zwycięstwa z Mindaugasem Maskvytisem na gali Pro Fight 3. W grudniu tego samego roku wziął udział w turnieju KSW 12, gdzie w ćwierćfinale pokonał innego Litwina Arunasa Villusa. Walkę tę okupił jednak kontuzją, która wykluczyła go z dalszego udziału w turnieju.

Po ponad rocznej przerwie powrócił na KSW 15, gdzie musiał uznać zwycięstwo Hiszpana Rogenta Lloreta. Na dzień dzisiejszy była to ostatnia walka Bedorfa, po której musiał pogodzić się z porażką. Na KSW 18 pokonał Davida Olivie, ponad pół roku później zwyciężył z Karlem Knothem podczas 20 odsłony KSW.

16 marca 2013 roku na KSW 22 po bardzo dobrej walce zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów z Brytyjczykiem Oli Thompsonem, zwycięstwo to dało mu prawo do walki o mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej. Tytuł ten wywalczył pół roku później 29 września 2013 pokonując Pawła Nastulę. Podczas KSW 26 miał po raz pierwszy bronić mistrzowskiego pasa z Nickiem Rossboroughem, jednak z walki wyeliminowała go kontuzja kręgosłupa. Tytułu bronił dopiero 4 października 2014 na KSW 28 z Rollesem Gracie, walkę tę wygrał. W maju następnego roku pokonał Petera Grahama na KSW 31, starcie to nie było jednak zakontraktowane o tytuł mistrzowski. W listopadzie 2015 roku obronił pas po raz drugi ciężko nokautując Michała Kitę podczas KSW 33.

W zawodowym MMA stoczył 15 walki, z czego wygrywał aż 13 z nich (4 przez nokaut, 3 przez poddania i 6 przez decyzje). Jedynie dwa razy w karierze musiał uznać wyższość rywala.

Foto: facebook.com/Karol-Bedorf