Łzy po meczu z Węgrami – Polki odpadły z walki o medale

Na kolejkę przed końcem rozgrywek grupowych wiemy już, że Polek w fazie pucharowej Mistrzostw Świata już nie zobaczymy. Biało-czerwone zagrają jedynie o Puchar Prezydenta, czyli w najlepszym wypadku zaledwie o 17. lokatę. To, co pokazały dziś w meczu z Węgierkami, przegrywając 28 do 31, do niczego więcej niestety ich nie predestynuje.

Być albo nie być – Polki grają dziś z Węgierkami

Polak – Węgier, dwa bratanki, i do szabli i do szklanki – mówi stare przysłowie (po węgiersku – Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát). Dziś na parkiecie zamiast uprzejmości będzie raczej walka na śmierć i życie, natomiast po ostatniej syrenie być może rzeczywiście obie drużyny pójdą na piwo – jedna świętować awans do fazy pucharowej, druga w przysłowiowej szklance utopić smutki po odpadnięciu z turnieju…

Surowa lekcja handballu – Polki wysoko uległy Norwegii

Tego się można było spodziewać, ale nikt nie powiedział, że dzięki temu będzie mniej bolało. Aktualne mistrzynie świata i Europy udzieliły naszej reprezentacji surowej lekcji piłki ręcznej i w trzecim meczu trwającego w Niemczech Mundialu zdeklasowały Polki aż 35 do 20. Środa to kolejny dzień przerwy w turnieju, w czwartek Biało-czerwone zagrają o życie z Węgrami.

Zagmatwana sytuacja Polek – dziś mecz z faworytkami turnieju

Poniedziałek był dniem przerwy podczas odbywających się w Niemczach Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Była chwila na oddech, regenerację, analizę i wyciągnięcie wniosków z popełnionych błędów, wreszcie – na wyczyszczenie głów z emocji, towarzyszących dwóm pierwszym meczom. Sytuacja Polek w grupie jest dość skomplikowana i obiektywnie rzecz ujmując – ciężko spodziewać się, żeby polepszyła się po dzisiejszym meczu z Norweżkami.

Do trzech razy sztuka Polek? Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej!

Mistrzostwa Świata w 2013 i 2015 roku polskie szczypiornistki zakończyły na 4 miejscu. Z jednej strony – były to ogromne, największe w historii żeńskiej piłki ręcznej w naszym kraju sukcesy. Z drugiej – do medalu za każdym razem było tak blisko… Czy Biało-czerwone, pod opieką Leszka Krowickiego, stać na poprawienie tych wyników? Stać, chociaż na pewno nie będzie to łatwe.

Iwona Niedźwiedź: Mam przeczucie, że to będzie dobry turniej dla Polski

Przez lata Iwona Niedźwiedź była jedną z liderek reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Była podstawową zawodniczką kadry Kima Rasmussena, która awansowała do strefy medalowej Mistrzostw Świata w 2013 i 2015 roku. Kilka miesięcy temu, nieco przedwcześnie, zakończyła swoją sportową karierę. W rozmowie z nami była rozgrywająca kadry Biało-czerwonych przybliżyła powody, dla których nie gra już w piłkę ręczną, podzieliła się wrażeniami związanymi z pracą reporterki Canal Plus oraz, przede wszystkim, oceniła szansę kadry Leszka Krowickiego na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata. Zapraszamy!