Piłka Nożna: Kto pobije Dudka?

Dzieje się! Kto da więcej! Szaleństwo transferowe przed Euro 2016 nabiera tempa. Włodarze klubowi zdają sobie sprawę, że bezpieczniej i przede wszystkim taniej kupić kogoś przed turniejem we Francji, bo jak się dobrze pokaże, to zarówno menadżer zawodnika jak i sam klub będą windować ceny do góry, ile tylko się da. Jak wiadomo, najlepsze kluby europejskie nie są już w stanie szaleć z wydawanymi pieniędzmi aż tak, jak jeszcze kilka lat temu. Nie zmienia to faktu, że  jeśli chodzi o polskich zawodników, to jest spora szansa na  pobicie rekordu Jerzego Dudka sprzed wielu lat.

Według doniesień medialnych Piotr Zieliński jest już jedną nogą w Liverpoolu. Padają kwoty między 12 a 15 mln euro. Przypomnijmy, że transfer Dudka z Feyenoordu do klubu z Anfileld Road wyniósł 7,4 mln euro. Jeśli te wszystkie przypuszczenia, co do warunków transferu Zielińskiego się potwierdzą, to zapowiada się spore przebicie. Polak zagrał w barwach Empoli 35 meczów, strzelił pięć goli, mając przy tym cztery asysty. Udinese, które ma prawa do Zielińskiego, zrobi na Polaku złoty interes. W 2011 r. wyciągnęło go jako juniora z Zagłębia Lubin, płacąc grosze. Teraz to im się opłaci ze sporą nawiązką.

Bardzo zdeterminowani, jeśli chodzi o pozyskanie Kamila Glika z Torino są włodarze Zenitu Sankt Petersburg. Rosyjski klub oferuje za Polaka 13 mln “z góry” i kolejne 2 w bonusach – informuje znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. Polak w Turynie jest od 2011 roku i stał się bardzo ważną częścią tamtejszej drużyny. Świadczy o tym fakt, że został pierwszym zagranicznym kapitanem tego klubu. Jego zespół zajął dopiero 13 pozycję w tym sezonie. Jeśli Glik zdecyduje się na transfer do Rosji, to zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Póki co Zenit zajmuje 3 pozycję w lidze.

Po bardzo dobrym sezonie w lidze holenderskiej (przynajmniej indywidualnie) nie brakuje zainteresowania Arkadiuszem Milikiem. Ostatnio najczęściej mówi się o ofercie Lazio Rzym, które podobno oferuje 15 mln euro. W stolicy Włoch poszukują młodego, bramkostrzelnego zawodnika, a ma to związek z odejściem już bardzo doświadczonego Miroslava Klose. Snajper Ajaxu był w tym sezonie bardzo skuteczny. W 42 spotkaniach zdobył 24 bramki i miał 12 asyst.

A to wszystko, to przecież dopiero początek. Już można znaleźć informację, że Bartosz Kapustka przechodzi do FC Koln. Ba! Dzisiaj pojawiła się wiadomość, że Dawid Kownacki może zostać kolegą Piotra Zielińskiego w Liverpoolu. Takich wieści będzie z każdym dniem coraz więcej. Zastanówmy się, co z naszymi najlepszymi piłkarzami.  Czy Lewy zostanie w Bayernie? Co z Krychowiakiem? Czy to, że został wybrany do najlepszej jedenastki dekady w swoim klubie, to zabieg menadżerski, żeby go sprzedać z nawiązką? Gdzie będzie bronił Szczęsny? Po świetnym sezonie w AS Roma jego powrót do Londynu wydaje się być niemożliwy. Nie wiem, czy w tym okienku transferowym, ktoś w końcu pobije rekord Jerzego Dudka, ale zdaje się, że jak mówi stare porzekadło: Jak nie teraz, to kiedy?

Komentarze