Igrzyska w Rio: „Thriller” siatkarzy, wioślarze i kolarze przed szansą

Za nami kolejny dzień zmagań na arenach olimpijskich w Rio. Wtorek nie przyniósł nam co prawda medalu, ale kilka miłych akcentów się w końcu pojawiło. Rywalizacja na Igrzyskach trwa w najlepsze, sporo się dzieje. My tradycyjnie skupimy się na tym, co jest dla nas najważniejsze, czyli na startach Polaków.

Na początek wielkie pochwały dla siatkarzy. Pokonali Iran 3:2 i są na jak najlepszej drodze, aby dostać się do fazy pucharowej. Co prawda „nasi” prowadzili już 2:0 i niepotrzebnie doprowadzili do bardzo nerwowej końcówki, ale wybaczamy, bo wyznajemy w tym przypadku zasadę, że zwycięzców się nie sądzi.

Wielkie brawa dla Piotra Myszki. Po drugim dniu rywalizacji w klasie RS:X na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Polak awansował na trzecie miejsce klasyfikacji generalnej. Przed nami jeszcze dwa dni rywalizacji w tej konkurencji. Trzymamy kciuki!

Jeśli chodzi o pochwały, to na pewno należą się jeszcze naszym siatkarkom plażowym (Kołosińska i Brzostek), które po drugim kolejnym zwycięstwie uzyskały awans do 1/8,  a w wioślarskim finale dwójki podwójnej kobiet znalazły się Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

Kubeł zimnej wody niestety należy wylać na naszych szczypiornistów, którzy po pięknej walce przegrali z Niemcami 29:32. Ich sytuacja jest w tym momencie bardzo trudna. Trzeba po dwóch kolejnych porażkach wygrywać już wszystkie spotkania w grupie, jeśli jeszcze nasi zawodnicy marzą o awansie do fazy pucharowej.

polska-niemcy-rio-laczy-nas-pasja

Co nas dzisiaj czeka? Czy są szanse na drugi medal?

Do walki powracają nasi kolarze szosowi. Do rywalizacji przystąpią zarówno panowie jak i panie. U kobiet liczymy na bardzo dobry występ Katarzyny Niewiadomej, a u mężczyzn na Michała Kwiatkowskiego i Macieja Bodnara.

Jest szansa na bardzo dobry wynik w wioślarstwie. Dzisiaj finały wioślarskich czwórek, w których startują zarówno nasi zawodnicy, jak i zawodniczki. Większe szanse na upragniony medal, daje się przed startem paniom. Liczymy, że nie zawiodą i sprawią miłą niespodziankę.

Bardzo ważny mecz na Copacabanie rozegrają siatkarze plażowi: Kantor i Łosiak. Jeśli pokonają Holendrów, to awansują do dalszej fazy rozgrywek.

Do najbardziej krytykowanych podczas tych Igrzysk Olimpijskich w Polsce dyscyplin należą pływanie i tenis. Dzisiaj przedstawiciele tych sportów mają szansę pokazać, że coś jednak potrafią i stać ich na dobry wynik.

radwanska-pironkova-pasja-laczy-nas-pasja-rain

W pływaniu Radosław Kawęcki wystartuje w eliminacjach na swoim koronnym dystansie 200 m stylem grzbietowym. Z kolei, w tenisie Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot zagrają z mikście przeciwko rywalom z Rumunii.

Standardowo trzymamy kciuki za naszych i liczymy na jak najwięcej pozytywnych emocji z ich strony!

Komentarze