Igrzyska w Rio: Niesamowita Anita, dzisiaj czekamy na medal w kajakarstwie!

To był szczęśliwy poniedziałek w naszej olimpijskiej ekipie. Nie trzeba specjalnie ukrywać faktu, że Anita Włodarczyk zdobywając złoty medal była wczoraj na ustach całego kraju. Zdecydowanie zasłużenie!

Jeśli się startuje w roli faworyta, a potem wygrywa w tak imponującym stylu, bijąc przy tym rekord świata, to należą się największe wyrazy szacunku.

Niebezpodstawne wydają się być komentarze, że Włodarczyk powinna rozpocząć starty z mężczyznami, bo póki startuje, to chyba żadna kobieta na świecie nie jest w stanie jej pokonać. Jesteśmy dumni!

Siatkarze pewnie ograli Kubę 3:0. Może cieszyć forma naszych zawodników na turnieju olimpijskim. Jednak teraz nie można już sobie pozwolić w fazie pucharowej na jakikolwiek błąd. Jedna porażka i do domu. Gramy z USA. To rywal trudny i wymagający, ale do ogrania!

polska-siatkowka-laczy-nas-pasja-rio

Ręczni naprawdę grają poniżej oczekiwań. Przegrali ze Słowenią, ale mieli szczęście i dzięki wygranej Niemców z Egiptem awansowali do kolejnej fazy. Tym razem trzeba będzie pokonać Chorwację. Nie będziemy faworytami, ale póki piłka w grze…Trzeba wierzyć!

Marcin Lewandowski zajął 6 miejsce w finale biegu na 800 metrów. Wynik niezły, jednak sam zawodnik zadowolony ze swojego startu do końca nie był.

Jeszcze większym pechowcem można nazwać Piotra Liska. Polak zajął 4 miejsce w finale skoku o tyczce. Pomimo tej pechowej pozycji reprezentant Polski był zadowolony.

Dzisiaj spodziewamy się kolejnych medali. Do wielkich faworytek możemy zaliczyć reprezentantki Polski startujące dzisiaj w kajakarstwie.

Kajakarki, które są w gronie faworytek do podium to  Beata Mikołajczyk i Karolina Naja (brązowe medalistki IO w Londynie), które awansowały do finału K2-500 m z najlepszym czasem, oraz Marta Walczykiewicz (K-1 200 m), która z kolei spokojnie wygrała swój wyścig półfinałowy, ostatecznie osiągając trzeci wynik spośród wszystkich zawodniczek.

walczykiewicz-kajakarstwo-rio-laczy-nas-pasja

Poza tym, warto zwrócić uwagę na finał trójskoku mężczyzn, gdzie wystąpi Karol Hoffmann. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest srebrny medal Mistrzostw Europy z tego roku. Polak w eliminacjach zajął siódmą pozycję.

Dzisiaj jeszcze przed nami starty kolarzy torowych i żeglarzy. Liczymy na dobre rezultaty!